8 Nisan 2013 Pazartesi

Kelebek Bahcesi


Nisan 2012'de Leidschendam Hollanda'da bulunan bir seraya gittik. Sera dediğime bakmayın, kelebekler için özel olarak tasarlanmış 800 metre kare büyüklüğünde mini hayvanat bahçesi diyebilirim. 'Vlinders aan de Vliet' adını taşıyan ve 2006'da açılan tropik bir kelebek bahçesi.

Bahçenin büyük kısmı tropik bitkilerle süslenmiş kelebekler özgürce uçabilsin diye. Giriş ve çıkış kısımlarında akvaryumlar ve sürüngenlerin de bulundugu kafesler var. Hatta ufak bir havuzda 3 adet mini timsah bile görebilirsiniz.
 Ben kelebeklerin resmini koymayı tercih ettim, yoksa bahıcının tepesinde gezen çok tatlı bir iguana'na da vardı. Birinci ve altıncı resimde gördüğünüz rengarenk dairesel tabakları bahçenin farklı yerlerine yerleştirmişler. Kelebekler bunların üstüne konuk içindeki sıvı ile uğraşırken yakından çok güzel resim çekme imkanı oluyor insanın. Ha birde özgürce etrafta uçtukları için üstünüze başınıza da konuyorlar elbette. Normalde bu kadar yakından görme imkanımız olmadığı için tadına vara vara gezdik ve bol bol resim çektik. Bu sayfada da birkaç tanesini paylaşmak istedim.

Bahçenin internet adresi:
 www.vlindersaandevliet.nl
http://www.facebook.com/VlindersaandeVliet