7 Mayıs 2009 Perşembe

Lahey'de sanat

Dün bir türlü konuyu bağlayamadığım için yazıyı yazamadım... Ama sanırım yazıdan ziyade görsellikle anlatmak istediğimi ifade etmeliyim :)

Kütüphanede çalışan iş arkadaşımın eşi tam bir Citroen DS hastası.
Sevdasını tuvale de taşımış. Çizmeye 20-25 sene önce kendi çabalarıyla başlamış. Geçen sene kütüphanemizde sergisi olmuştu. Böyle resimden görmek farklı ama bir de tabloları yakından seyretmek çok daha farklı.

Bir diğer iş arkadaşım, Hırvat asıllı bir Boşnak.. yani Saraybosna'dan gelme desem daha doğru. Savaş sırasında Hollanda'ya yerleşmişler. Oğlu film akademisinde okumakta, sağa sola belgesel çekmeye gidiyor, kızı "internasyonel dans tiyatrosunda" balet, ve eşide fotografcı. Aile boyu sanatın içindeler kısaca. Mesela geçtiğimiz hafta bir röportaj serisi için Viyana'ya gittiler.. Beni yanlarında götürmeyi unuttular ama :P Bosna'da gösterime girecek bir tiyatro oyununun koreografi resimlerini çekmişler geçenlerde, sağ olsun iş arkadaşımız bizi yakından bilgilendiriyor :)


Ve son olarak ara sıra yardımcı olarak çalışan, aslen sigorta firmasında görevli bir ek elemanımız. Geçen cumartesı denk gelmişti. Çok sakin, çok cici bir arkadaşımız. Haftasonu özel ders alarak kendini geliştirmeye çalışıyor. Onun da birkaç denemesini sunmak istedim.Sanırım eylülde kütüphanede sergisi olacak.Bu arada aldığım en güzel hediyelerden biri bir karakalem portredir.
Herkes sanatını farklı şekilde konuşturur.. birer birer hepsi el emeği, göz nurudur.